Description
This puffed mariner link bracelet comes in 14k yellow gold and has a width of 4.7 millimeters. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 4.70 mm |
| Chain Type : | Mariner |
£961.99 – £1,004.99Price range: £961.99 through £1,004.99
CompareThis puffed mariner link bracelet comes in 14k yellow gold and has a width of 4.7 millimeters. Secured with a lobster clasp.
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 4.70 mm |
| Chain Type : | Mariner |
| Size | Weight |
|---|---|
| 6” | 3.9 grams |
| 7” | 4.2 grams |
| Weight | 3.9 kg |
|---|---|
| Size | 6, 7 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Mariner |
| Width | 0.19 in |
| Chain Type | Mariner |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.9 gram(s) |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.