Description
This diamond cut cable link chain comes in 14k yellow gold and has a width of 1.90 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 1.90 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
£769.99 – £1,334.99Price range: £769.99 through £1,334.99
CompareThis diamond cut cable link chain comes in 14k yellow gold and has a width of 1.90 millimeters.
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 1.90 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
| Size | Weight |
|---|---|
| 16” | 3.4 grams |
| 18” | 3.8 grams |
| 20” | 4.2 grams |
| 22” | 4.6 grams |
| 24” | 4.9 grams |
| 30” | 6.1 grams |
| Weight | 3.4 kg |
|---|---|
| Size | 16, 18, 20, 22, 24, 30 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cable |
| Width | 0.07 in |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.4 gram(s) |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.