Description
Crafted in glistening 14k yellow gold, this Figaro bracelet has a width of 1.9 millimeters and is secured with a spring ring clasp
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Width : | 1.90 mm |
| Chain Type : | Figaro |
Crafted in glistening 14k yellow gold, this Figaro bracelet has a width of 1.9 millimeters and is secured with a spring ring clasp
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Spring Ring |
| Width : | 1.90 mm |
| Chain Type : | Figaro |
| Size | Weight |
|---|---|
| 7” | 1.2 grams |
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Size | 7 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Figaro |
| Width | 0.07 in |
| Chain Type | Figaro |
| Clasp | Spring Ring |
| Approximate Weight | 1.2 gram(s) |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.