Description
This gourmette chain comes in 14K yellow gold and has a width of 3.60mm.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 3.60 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Link |
£3,745.99 – £4,976.99Price range: £3,745.99 through £4,976.99
CompareThis gourmette chain comes in 14K yellow gold and has a width of 3.60mm.
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 3.60 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Link |
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 17 grams |
| 20 | 18.8 grams |
| 22 | 20.7 grams |
| 24 | 22.5 grams |
| Weight | 17 kg |
|---|---|
| Size | 18, 20, 22, 24 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Gourmette, |
| Width | 3.60 mm |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Link |
| Approximate Weight | 17 gram(s) |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.