Description
This mariner link chain comes in 10k yellow gold and has a width of 3.2 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 10K Yellow Gold |
| Width : | 3.20 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Mariner |
£524.99 – £748.99Price range: £524.99 through £748.99
CompareThis mariner link chain comes in 10k yellow gold and has a width of 3.2 millimeters.
| Metal : | 10K Yellow Gold |
| Width : | 3.20 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Mariner |
| Size | Weight |
|---|---|
| 16” | 3.3 grams |
| 18” | 3.7 grams |
| 20” | 4.1 grams |
| 22” | 4.4 grams |
| 24” | 4.8 grams |
| Weight | 3.3 kg |
|---|---|
| Size | 16, 18, 20, 22, 24 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Mariner |
| Width | 0.13 in |
| Chain Type | Mariner |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.3 gram(s) |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.