Description
This round cable link chain comes in 14k yellow gold and has a width of 1.5 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 1.50 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
£535.99 – £649.99Price range: £535.99 through £649.99
CompareThis round cable link chain comes in 14k yellow gold and has a width of 1.5 millimeters.
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 1.50 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
| Size | Weight |
|---|---|
| 16” | 2.3 grams |
| 18” | 2.6 grams |
| 20” | 2.8 grams |
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Size | 16, 18, 20 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cable |
| Width | 0.06 in |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.3 gram(s) |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.