Description
This chain crafted in 14k yellow gold features a popcorn design and measuring 1.3 millimeters. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 1.30 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Popcorn |
£450.99 – £539.99Price range: £450.99 through £539.99
CompareThis chain crafted in 14k yellow gold features a popcorn design and measuring 1.3 millimeters. Secured with a lobster clasp.
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 1.30 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Popcorn |
| Size | Weight |
|---|---|
| 16 | 1.9 grams |
| 18 | 2.1 grams |
| 20 | 2.3 grams |
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Size | 16, 18, 20 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Popcorn, |
| Width | 1.30 mm |
| Chain Type | Popcorn |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Adjustable Size | Popcorn |
| Approximate Weight | 1.9 gram(s) |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.