Description
This solid Figaro chain comes in 14k yellow gold and has a width of 7.00 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 7.00 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Figaro |
£7,052.99 – £10,601.99Price range: £7,052.99 through £10,601.99
CompareThis solid Figaro chain comes in 14k yellow gold and has a width of 7.00 millimeters.
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Width : | 7.00 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Figaro |
| Size | Weight |
|---|---|
| 20” | 31.5 grams |
| 22” | 34.7 grams |
| 24” | 37.8 grams |
| 30” | 47.3 grams |
| Weight | 31.5 kg |
|---|---|
| Size | 20, 22, 24, 30 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Figaro |
| Width | 0.28 in |
| Chain Type | Figaro |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 31.5 gram(s) |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.