Description
This rhodium-plated cable chain comes in sterling silver and has a width of 0.60 millimeters.
Product Details:
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Width : | 0.60 mm |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Cable |
£18.99 – £21.99Price range: £18.99 through £21.99
CompareThis rhodium-plated cable chain comes in sterling silver and has a width of 0.60 millimeters.
| Metal : | 925 Sterling Silver |
| RhodiumPolish : | Yes |
| Width : | 0.60 mm |
| Clasp : | Spring Ring |
| Chain Type : | Cable |
| Size | Weight |
|---|---|
| 16” | 1.1 grams |
| 18” | 1.2 grams |
| 20” | 1.4 grams |
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Size | 16, 18, 20 |
| Metal | Sterling Silver |
| Metal Stamp | 925 |
| Style Name | Cable |
| Width | 0.02 in |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Spring Ring |
| Approximate Weight | 1.1 gram(s) |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.